Budući događaji, Članci iz PBK, Vijesti iz Behara

“ZNANJEM GRADI BOSNU I HERCEGOVINU” 2023

Datum: 26.10.2023.

SVIM OSNOVNIM ŠKOLAMA U BOSNI I HERCEGOVINI

PREDMET: Takmičenje u izradi likovnih i literarnih radova za učenike predmetne nastave osnovnih škola u Bosni i Hercegovini na temu: SVIJETE, NE ODUZIMAJ MI PRAVO DA BUDEM DIJETE SVOJE DOMOVINE! u okviru manifestacije ZNANJEM GRADI BOSNU I HERCEGOVINU, a u povodu 25. novembra „Dana državnosti Bosne i Hercegovine“.

Poštovani,

„Perzijsko-bosanski koledž sa internatom“ planira i ove godine organizirati takmičenje u izradi likovnih i literarnih radova za učenike predmetne nastave osnovnih škola u Bosni i Hercegovini u okviru manifestacije ZNANJEM GRADI BOSNU I HERCEGOVINU, koje se već devetnaestu godinu održava u našem Koledžu, a u povodu 25. novembra „Dana državnosti Bosne i Hercegovine“.

PROPOZICIJE  ZA LIKOVNE I LITERARNE RADOVE

„ZNANJEM  GRADI  BOSNU I HERCEGOVINU“

Takmičenje iz likovnih i literarnih radova učenika predmetne nastave osnovnih škola u Bosni i Hercegovini ima sljedeće  propozicije:

• Takmičenje učenika predmetne nastave osnovnih škola u izradi likovnih i literarnih radova  bit će održano  na temu:

SVIJETE, NE ODUZIMAJ MI PRAVO DA BUDEM DIJETE SVOJE DOMOVINE!“

• Takmičiti se  mogu svi učenici predmetne nastave osnovnih škola koji dostave svoje radove na adresu škole, Perzijsko-bosanski koledž sa internatom, Lješevo bb, 71387 Podlugovi – Ilijaš,  najdalje do 17.11.2023. g.
  • Uz radove potrebno je dostaviti sljedeće informacije: ime i prezime, razred, adresa, telefon – kontakt učesnika.
  • Literarni radovi mogu sadržavati maksimalno 2500 karaktera otkucanog teksta.
  • Likovni radovi se rade u slobodnoj tehnici na formatu A3.
  • Radove pregleda i boduje tročlana komisija sastavljena od stručnih profesora za svaki nastavni predmet.
  • Proglašenje rezultata takmičenja će se održati 22.11.2023., a dodjela nagrada 23.11.2023.g.
  • Za osvojeno prvo, drugo i treće mjesto u svim kategorijama obezbijeđene su vrijedne novčane nagrade i priznanja.
  • Za sve pobjednike obezbijeđene su četverogodišnje stipendije za besplatno školovanje u Perzijsko-bosanskom koledžu sa internatom

NAPOMENA:

1. Najbolji radovi će biti objavljeni na društvenim mrežama i web-stranici Koledža,
  2. Perzijsko-bosanski koledž sa internatom zadržava pravo da u cilju promocije i rezultata javno objavi pristigle radove, te njihovog djelimičnog ili potpunog korištenja uz obavezu navođenja podataka o autoru. Svi učesnici takmičenja slanjem svojih radova daju odobrenje Koledžu da javno raspolaže podacima u smislu objave ličnih podataka i samog rada.

Dodatne informacije možete dobiti od kontakt osobe na broj telefona: 062/332-299

Koordinator: Haris Alihodžić, prof.