Vijesti iz Behara

Lik tužnog leptira u odgojno- obrazovnoj grupi “Cipelići”

Odgojno- obrazovne grupe “Cipelići” i “Sovice” su usvojili osnovna znanja o likovnom izražavanju i vrstama linija po karakteru i toku (ravne, krive, debele, tanke, duge, isprekidane) pomoću lika leptira. Likovi leptira iz naše slikovnice su se razdragano družili i igrali sa djevojčicama, pa ih je zadesila nesreća. Kiša je sprala sve njihove linije i šare.. stoga su danas naši mališani odlučili leptirićima vratiti njihove šare i linije.
Usmjerena aktivnost je kod djece ostvarila uočavanje linija po karakteru i toku, uočavanje sličnosti i razlika linija, proširivanje znanja o upotrebi likovne tehnike flomasteri, razvijanje stvaralačke mašte, razvoj koncentracije i pažnje prilikom rada, poticanje djece na stvaralačko mišljenje, razvoj ljubavi prema likovnoj umjetnosti.